KSZO Oldboys organizuje turniej piłki nożnej, aby uczcić pamięć Marka Góry

fot. KSZO Oldboys

Stowarzyszenie KSZO Oldboys organizuje I. Memoriał imienia Marka Góry. Odbędzie się na bocznym boisku piłkarskim stadionu przy Świętokrzyskiej 11 w sobotę, 22 czerwca. W piłkarskiej rywalizacji oprócz gospodarzy udział wezmą drużyny oldboyów Stali Kunów, Powiślanki Lipsko i GKS-u Rudki.

– Organizujemy to wydarzenie, aby uczcić pamięć byłego piłkarza i trenera pomarańczowo-czarnych, zmarłego w tym roku Marka Góry, który na stałe zapisał się w historii KSZO 1929 – mówi Marcin Wróbel z oldboyów KSZO. – Pamiętamy o ludziach, którzy zrobili coś dla KSZO. Takim człowiekiem był Marek Góra. Miałem przyjemność być piłkarzem za jego kadencji trenerskiej. Był wspaniałym człowiekiem i szkoleniowcem –  zaznacza Marcin Wróbel.

Sportowa rywalizacja między drużynami będzie toczyć się w systemie każdy z każdym. Marek Góra był pływakiem i piłkarzem, trenował boks, a później został trenerem piłki nożnej. Swoją szkoleniową karierę rozpoczął na ławce Świtu Ćmielów, później prowadził KSZO, a następnie między innymi Star Starachowice i Siarkę Tarnobrzeg. W 1980 roku został wybrany najlepszym trenerem w województwie świętokrzyskim. Zmarł w lutym tego roku.

/mor/

Ważne wydarzenia