Edukacyjny spacer przez Ćmielów i wzgórze Gawroniec

Fot. Facebook Stowarzyszenie 'W dobrą stronę'

Stowarzyszenie 'W dobrą stronę’ po raz drugi zaprasza w niedzielę, 23 czerwca na spacer po Ćmielowie i wzgórzu Gawroniec.

Ubiegłoroczna edycja spaceru po samym Gawrońcu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w tym roku organizatorzy postanowili poszerzyć trasę i podzielili ją na dwie części: porcelanową i krzemienną.

Ta pierwsza skupi się na zwiedzaniu najważniejszych części miasta. – Spacer rozpoczniemy o godzinie 15. Spotkamy się pod muralem, w Parku Plebańskim przy ulicy Ostrowieckiej 36. Stamtąd ruszymy w stronę kościoła, z przystankiem na ćmielowskim cmentarzu. Tam porozmawiamy o naszych zasłużonych przodkach – mówi Robert Sobieraj, prezes stowarzyszenia 'W dobrą stronę’. Na koniec porcelanowej części uczestnicy wrócą na ćmielowski rynek, gdzie zbiorą się przy starej studni. Tam czekać będzie na nich niespodzianka. – Jako stowarzyszenie prowadzimy lokalny program 'Równać Szanse’. Mamy grupę młodzieży, która zaprojektowała wielkoformatową grę terenową. Podczas spaceru odbędzie się premiera tej gry – dodaje Robert Sobieraj.

Druga część spaceru – krzemienna – rozpocznie się o godzinie 17.30 w ćmielowskim rynku. Stamtąd uczestnicy ruszą w stronę wzgórza Gawroniec, gdzie poznają prehistoryczne dzieje tego miejsca.

Udział w spacerze jest bezpłatny. Radio Ostrowiec objęło wydarzenie patronatem medialnym.

/osa/

Ważne wydarzenia