Najzdolniejsi uczniowie z ostrowieckich szkół wyłonieni

Najzdolniejsi uczniowie z ostrowieckich szkół podstawowych zostali nagrodzeni podczas uroczystej gali XXXIII. plebiscytu 'Uczeń Roku’ 2023/2024. Wyróżniono ośmioro uczniów i uczennic ze szkół publicznych i czworo ze szkół niepublicznych. Uroczystość zorganizowano we wtorek, 18 czerwca w Ostrowieckim Browarze Kultury.

– W tym roku postanowiliśmy nie wybierać konkretnej osoby. Wszyscy są traktowani tak samo, żeby nie budzić żadnych kontrowersji. Każda szkoła będzie miała swojego ucznia roku – mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik wydziału edukacji w ostrowieckim urzędzie miasta.
Wyboru najlepszych uczniów dokonywali dyrektorzy i rady pedagogiczne szkół. Pod uwagę brali wyniki w nauce oraz dodatkowe osiągnięcia, których nie brakowało tegorocznym laureatom.

– Skupiłem się na konkursie z języka angielskiego i uzyskałem tytuł laureata, wygrałem konkurs informatyczny, brałem udział w konkursie z języka polskiego i historii. Udział wziąłem również w kilku mniejszych konkursach takich jak: „Yes, I Can” – wymieniał Michał Mazurek z „siódemki”. – Zdobyłem tytuł laureata w wojewódzkim konkursie z historii. Wziąłem też udział w olimpiadzie z ortografii – zaznacza Bartosz Wrzosek z 'jedynki’. Obaj uzyskali średnią ocen powyżej 5.70. Jako klucz do sukcesów w szkole obaj wskazali przede wszystkim wytrwałość. Dumy ze swoich pociech nie kryli ich rodzice.

– Nie narzucam synowi wysokiej poprzeczki, chętnie się uczy, dlatego nie muszę go do niej zmuszać – mówiła Katarzyna Wrzosek. – Mamy nadzieję, że syn utrzyma taki wysoki poziom w kolejnych latach. Cieszymy się z jego sukcesów. Ma swoje zainteresowania między innymi historyczne. My jako rodzice nie narzucamy mu czegokolwiek – mówiła Justyna Rogowska.

Nagrody wręczyły również między innymi przewodnicząca ostrowieckiej rady miasta Irena Renduda-Dudek oraz Ewa Malec ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Czytelnicy Gazety Ostrowieckiej, czyli partnera plebiscytu na uczennicę roku wybrali Małgorzatę Madej z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 10.

/mor/

Ważne wydarzenia