Letnie baseny na „Rawce” będą czynne od piątku, 21 czerwca. Mieszkańcy Ostrowca zapłacą taniej

Fot. archiwum

Od piątku, 21 czerwca czynne będą letnie, odkryte baseny „Rawka” w Ostrowcu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że ceny biletów wstępu pozostaną na poziomie z ubiegłego roku, ale posiadacze „Ostrej Karty” mogą liczyć na zniżki.

– Dla mieszkańców miasta są przewidziane upusty w wysokości 15 procent. Przy cenie biletu ulgowego, jest ona porównywalna z ceną z 2021 roku. Wtedy bilet kosztował 16 złotych, teraz z „Ostrą Kartą” będzie to 16,15 zł – mówi Piotr Węglewicz, dyrektor MOSiR.

Bilet normalny, całodzienny bez karty kosztować będzie 25 złotych, bez limitu godzin przebywania na basenie. Ci, którzy będą chcieli skorzystać z „Rawki” po godzinie 16 zapłacą 16 złotych. Obowiązują też karnety dla rodzin z dziećmi.

Od dnia uruchomienia basenów zewnętrznych na pływalni krytej obowiązywać będą ceny promocyjne dla dzieci I młodzieży. Bilet ulgowy godzinny kosztować będzie 12 złotych, a posiadacze „Ostrej Karty” zapłacą 10,80 zł za godzinę.

– Basen kryty będzie funkcjonował do 13 lipca. W tym czasie będziemy realizować między innymi mistrzostwa Polski juniorów 14 – letnich w pływaniu. Przez trzy tygodnie będziemy więc obsługiwać dwa baseny – wyjaśnia Piotr Węglewicz.

Mistrzostwa, podczas których basen zajmą młodzi pływacy z całej Polski potrwają od 4 do 7 lipca. Natomiast od 13 lipca do 1 września kryta pływalnia będzie wyłączona z użytkowania. Coroczna przerwa technologiczna pozwoli na oczyszczenie niecki basenu i stacji uzdatniania wody oraz niezbędne remonty.

Do dyspozycji mieszkańców na Rawce są w tym czasie trzy baseny – głębszy basen, brodzik, sztuczna rzeka i strefa z łóżkami wodnymi oraz dwoma zjeżdżalniami – płaską i rurową. Woda w brodziku i głównym basenie jest podgrzewana do 24 stopni Celsjusza. „Rawka” czynna będzie w godzinach od 10 do 20.

/sla/

Ważne wydarzenia