Młodzi pasjonaci piłki ręcznej rywalizowali podczas Kids Handball Day

W celu popularyzacji piłki ręcznej wśród najmłodszych Akademia KSZO Handball oraz sekcja piłki ręcznej ostrowieckiego klubu zorganizowały w niedzielę, 16 czerwca Kids Handball Day. W hali przy ulicy Świętokrzyskiej rywalizowało ponad 60 dzieci ze szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowieckiego.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji. Są dzieci z Ostrowca, trenujący w naszej akademii, ale są też dzieci z Sarnówka, Kunowa, czy nawet z Bilczy – mówił Karol Szewczyk, wiceprezes do spraw piłki ręcznej KSZO.

Dzieci rywalizowały w 4 różnych konkurencjach – pojedynkach jeden na jeden, trzy na trzy oraz w rzutach do celu i na odległość. Kids Handball Day przyciągnął do hali KSZO wielu młodych pasjonatów tego sportu. – Podoba mi się to, że nie jest to nudny sport, można ciągle grać ciekawe akcje. Nie biega się bez sensu przez całe boisko – mówił Jan Chuchmala. – Jest bardzo dużo akcji i emocji – dodawał Antek Nogal.

O korzyściach dla pociech z udziału w takim wydarzeniu mówili też rodzice.

– Ważne jest to, aby dziecko wyszło z domu, odłożyło smartfon i zajęło się aktywnością, sportem i relacjami z innymi – mówił Jakub Sokołowski, którego syn brał udział w rzutowej rywalizacji jeden na jednego.

/mor/

Ważne wydarzenia