Po organizacji Testu Coopera AZS przygotowuje kolejne inicjatywy dla mieszkańców

Przeprowadzony w ostatnią sobotę dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego test coopera doczeka się jesiennej edycji – zapowiadają organizatorzy. Było to pierwsze, skierowane do mieszkańców wydarzenie odtworzonego przy Akademii Nauk Stosowanych imienia Józefa Gołuchowskiego AZS Ostrowiec Świętokrzyski.

– AZS nigdy nie skończył swojego funkcjonowania, wznowiliśmy działalność. Mamy wielu studentów, którzy są jednocześnie sportowcami. Chcieliśmy, żeby oni nie musieli przerywać swojej kariery sportowej, a jednocześnie chcieliśmy, żeby mogli się kształcić. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniu sportowców, których w Ostrowcu jest całkiem sporo – mówi Magdalena Sobolak z ostrowieckiego AZS, który swoją działalność wznowił po wielu latach przerwy. Procedurę rejestracyjną uczelnianego klubu zakończyli na początku tego roku. Przy klubie działa już kilka sekcji: siatkówki, piłki nożnej, szachów i tenisa stołowego.

W zarządzie AZS-u znajduje się 7 osób. Przewodzi im generał w stanie spoczynku dr Anatol Wojtan, na co dzień kierownik katedry Bezpieczeństwa Narodowego ANSG.

/mor/

Ważne wydarzenia