Mieszkaniec gminy Kunów próbował popełnić samobójstwo. Uratowali go policjanci

Fot. Archiwum

33-letni mieszkaniec gminy Kunów chce odebrać sobie życie – takie zgłoszenie trafiło do ostrowieckich policjantów wczoraj, 10 czerwca przed godziną 15. O próbie samobójczej policję poinformował kolega mężczyzny. Chwilę wcześniej dostał od niego wiadomość, informującą o jego planach.

– Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci z komisariatu policji w Kunowie. Po przybyciu pod wskazany adres policjanci rozpoczęli rozmowę z 33-latkiem. Dzięki temu przekonali go, by zaniechał swoich działań – relacjonuje Ewelina Wrzesień, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

Dzięki szybkiej reakcji zarówno kolegi mężczyzny jak i policjantów, 33-latkowi nic się nie stało. Trafił także pod opiekę medyczną.

Pamiętajmy, że na terenie naszego miasta i powiatu działa wiele instytucji, gotowych pomóc w trudnych sytuacjach życiowych, jak miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne.

W całej Polsce funkcjonują też Telefony Zaufania, czynne cała dobę, na które możemy dzwonić, gdy potrzebujemy pomocy psychologicznej lub znajdujemy się w kryzysie.

Numery pomocowe:

Kryzysowy Telefon Zaufania – 116 123

Młodzieżowy Telefon Zaufania – 116 111

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 121 212

/osa/

Ważne wydarzenia