Ruszyły zapisy na 17. Onkobieg w Starachowicach. Pomóc i pobiec może każdy

fot. PZOZ Starachowice

Po raz 17-ty Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma w Warszawie organizuje w tym roku Onkobieg – bieg charytatywny z myślą o osobach zmagających się ze skutkami chorób onkologicznych. Przyłącza się do niego Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Ogólnopolska akcja zaplanowana jest na niedzielę, 8 września, ale zapisy już się rozpoczęły.

– Biorą w nim udział pacjenci onkologiczni, rodziny, przyjaciele, ale też osoby, którym nowotwór zabrał kogoś bliskiego. Na starcie nie brakuje również pracowników medycznych i osób, które chcą połączyć przyjemne z pożytecznym pokonując kolejne kilometry i troszcząc się o zdrowie swoje i innych – mówi Małgorzata Kałuża, kierownik działu ds. komunikacji Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

Zebrane środki przeznaczane są m.in na sfinansowanie protez kończyn utraconych w wyniku nowotworu, kosztów dojazdów pacjentów do szpitali oraz na wyposażanie szpitali w niezbędny sprzęt medyczny i finansowanie szkoleń dla przyszłych onkologów.

Aby wziąć udział w 17-stym Onkobiegu należy się zarejestrować. Można to zrobić na stronie internetowej www.onkobieg.pl. Zapisy potrwają do 5 sierpnia lub do wyczerpania miejsc. W starachowickim biegu wyznaczono limit 150 osób.

/kawa/

Ważne wydarzenia