KSZO 1929 Ostrowiec zakończył sezon na ósmej pozycji

Remisem w wyjazdowym meczu z Garbarnią Kraków w sobotę, 8 czerwca zakończyli III-ligowy sezon piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, co pozwoliło pomarańczowo-czarnym utrzymać ósmą lokatę w tabeli IV. grupy trzeciej ligi.

– Przegrywaliśmy, ale udało się strzelić w ostatnich sekundach meczu, dlatego trzeba być zadowolonym, bo to taki zwycięski remis –  mówi Krystian Kanarski, dla którego mecz w Krakowie był ostatnim w roli pierwszego szkoleniowca KSZO.

Kanarski trenerem pomarańczowo-czarnych został w kwietniu, po tym, jak z tej funkcji zrezygnował Rafał Wójcik.

-To był dla mnie trudny czas, poziom ligi znacznie się poprawił, mieliśmy problemy kadrowe. Na pewno mamy niedosyt, ale kilka meczów udało się wygrać – komentuje Kanarski. – Jestem człowiekiem ambitnym, chciałem wygrać jak najwięcej. Niestety nie udało się z różnych względów, ale na pewno jakiś swój ślad zostawiłem w tej drużynie – mówi Kanarski, który w następnym sezonie wróci do trenowania grup młodzieżowych.

W niedawno zakończonym sezonie KSZO zdobył 49 punktów. Złożyło się na nie 14 zwycięstw i 7 remisów. Trzynaście spotkań zakończyło się porażką ostrowieckiej drużyny. Pomarańczowo-czarni grali również w okręgowym Pucharze Polski, ale odpadli już w fazie ćwierćfinałowej z V-ligowym Naprzodem Jędrzejów. Od nowego sezonu pierwszy zespół KSZO 1929 będzie miał nowego trenera, którego już w najbliższy poniedziałek na naszej antenie przedstawi prezes, Piotr Chorab.

/mor/

Ważne wydarzenia