Chciała sprzedać fotelik, straciła pieniądze

fot. pixabay

Kolejne w naszym regionie oszustwo internetowe. Tym razem 42-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego została okradziona po tym, jak wystawiła na sprzedaż fotelik dziecięcy na jednej z aukcji internetowych. Z konta bankowego kobiety zniknęło 18 tysięcy złotych.

– Ofertą zainteresowała się kobieta, która wyraziła chęć zakupu wystawionej przez niej rzeczy. W trakcie rozmowy poinformowała, że przysłała jej za pomocą komunikatora społecznościowego potwierdzenie zapłaty wraz z linkiem do firmy kurierskiej celem nadania przesyłki przez nią – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowa ostrowieckiej policji.

Nieświadoma niebezpieczeństwa kliknęła w link, który przekierował ją na stronę banku. Po chwili dostała telefon od – jak myślała – firmy kurierskiej.

– Została ona poproszona przez kobietę o potwierdzenie kodu blik, aby mogła otrzymać pieniądze ze sprzedaży. Kobieta postąpiła zgodnie z  otrzymanymi wskazówkami, udostępniła kod blik i po chwili, kiedy zalogowała się do bankowości elektronicznej zrozumiała, że została oszukana.

Oszustwa internetowe są ostatnio nagminnym zjawiskiem. Przestępcy stale wypracowują nowe techniki kradzieży, dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność podczas dokonywania transakcji w sieci. Policja do znudzenia apeluje, aby nie klikać w linki przesłane e-mailem bądź sms-em i stosować zasadę ograniczonego zaufania do osób, których nie znamy.

/kawa/

Ważne wydarzenia