Piłkarki KSZO 1929 Ostrowiec strzeliły 25 bramek w ostatnim meczu i są bliżej utrzymania

fot. https://serwiskszo.pl/

Gradobicie goli w Ostrowcu! W meczu czwartej grupy III ligi piłki nożnej kobiet piłkarki KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w sobotę, 1 czerwca strzeliły 25 bramek drużynie Rys Bukowina Tatrzańska w spotkaniu 20 kolejki rozgrywek, nie tracąc przy tym ani jednej Pomarańczowo-czarne gole strzelały średnio co 3,5 minuty.

– Nas te gole aż tak nie cieszą, bo to był plan minimum. Spoglądając w tabelę, dostrzegaliśmy, że mamy ponad 20 goli w bilansie bramkowym straty do Pogorzanki Pogorzyce. Musieliśmy po prostu nadgonić. Cieszą nas na pewno 3 punkty, bo wiadomo, że walczymy o utrzymanie – mówi trener pomarańczowo-czarnych, Szymon Kroczek.

W sobotnim meczu najwięcej, bo aż 9 goli zdobyła Patrycja Szymańska. Po 5 bramek strzeliły Amelia Bień i Maja Zawolik. Na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Angelika Olszewska, Wiktoria Krawczyk i Yulianna Pylypchuk. W ligowej tabeli pomarańczowo-czarne są na ósmym miejscu, które gwarantuje im utrzymanie. Do końca sezonu pozostało dwa mecze – w następnym w sobotę 8 czerwca ostrowczanki zmierzą się z liderem Iskrą Tarnów.

/mor/

Ważne wydarzenia