Mnóstwo atrakcji z okazji Dnia Dziecka w całym powiecie ostrowieckim

Fot. Archiwum

Gry i zabawy na świeżym powietrzu, pikniki oraz warsztaty plastyczne to tylko część z atrakcji, jakie organizowane są w powiecie ostrowieckim z okazji dnia dziecka w najbliższy weekend.

W ramach cyklu „Sobota w muzeum” 1 czerwca dzieci bawić się będą w parku przy Pałacu Wielopolskich w Częstocicach. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 i będzie kosztowało 15 złotych od osoby.

– Będzie to dzień pełen przyjemności. W parku odbywać się będą gry i zabawy wielopokoleniowe. Pojawi się też poczęstunek. W drugiej części tego dnia, na warsztatach plastycznych, zajmiemy się monotypią. To bardzo ciekawa metoda plastyczna, która pozwala uwolnić kreatywność. Będzie okazja, żeby tej techniki spróbować – mówi Anna Boroń, główna specjalistka do spraw wizerunku i edukacji Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Również w sobotę, w godzinach od 11.00 do 15.00 można wybrać się na piknik rodzinny do Waśniowa.

– W programie znajdą się między innymi występy solistów i zespołów wokalno-instrumentalnych z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Waśniowie. Będzie również spotkanie ze strażakami i policją. Pojawi się kącik profilaktyczny. Przewidujemy zabawy z animatorami, różnorakie pokazy. Będzie strefa 'aktywnie i zdrowo’. Na najmłodszych czekać będą maskotki, między innymi Tygrysek – mówi Marzena Karcz, dyrektorka miejscowego GOK-u. Wstęp jest bezpłatny.

W niedzielę, 2 czerwca atrakcje dla najmłodszych zaczną się o 14.00 na miejscowym stadionie sportowym w Kunowie. Natomiast poszaleć na dmuchańcach, spotkać strażaka czy policjanta i dowiedzieć się jak wygląda ich praca będą mogły dzieci od godziny 15.00 na Stadionie Leśnym w Ćmielowie. Dzieci z gminy Bodzechów będą mogły skorzystać z atrakcji w sobotę, 1 czerwca w Goździelinie, Świrnie i Jędrzejowicach.

/kawa/

Ważne wydarzenia