Dzień Dziecka w Ostrowieckim Browarze Kultury będzie pełen atrakcji

Fot. archiwum

Dzień Dziecka będzie w Ostrowieckim Browarze Kultury obchodzony przez cały weekend. W sobotę, 1 czerwca od 10 do 12 na najmłodszych czekać będzie Miejska Biblioteka Publiczna, ale największa impreza jest zaplanowana na 2 czerwca.

O godzinie 16 rozpocznie się koncert w wykonaniu Studentek Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

– Będą oczywiście bajkowe hity, największe przeboje. Ale studentką jest tam Zosia Pacholczak, wychowanka naszych Pandor, przyjedzie ze swoimi kolegami ze studiów. Będziemy mogli porównać, jaki zrobiła postęp w ciągu dwóch lat. Będziemy bawić się cały dzień, koncert jest o godzinie 16 – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu.

Na dziedzińcu OBK od godziny 13 będą też dostępne gry plenerowe, minigolf, konkursy z nagrodami i dmuchańce. Zorganizowana zostanie strefa zabaw z Robie Sobie Dizajn a Biuro Wystaw Artystycznych zaprosi na swoje kreatywne podwórko.

– Praktycznie przez cały weekend będzie się w OBK coś działo, ale także w Centrum Tradycji Hutnictwa i w SOWie, tak żeby dzieci wchodziły do nas praktycznie za pół darmo. Zachęcamy też by tam zwiedzać i bawić się – dodaje Jacek Kowalczyk.

Każde dziecko, które odwiedzi Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności między 30 maja a 2 czerwca otrzyma upominek. SOWA czynna będzie od 13.30 do 15.

/sla/

Ważne wydarzenia