Jest pomysł na 'obwodnicę Denkowa’. Miasto szuka wykonawcy projektu

fot. Radio Ostrowiec

Miasto szuka wykonawcy dokumentacji projektowej budowy tzw. obwodnicy Denkowa, czyli przedłużenia ulicy Chrzanowskiego od ulicy Kilińskiego do ulicy Samsonowicza.

– Chodzi o to, żeby odciążyć ruch, który odbywa się w centrum osiedla Denków, prowadzony zarówno ulicą Ostrowiecką, jak i ulicą Podstawie, która jest przedłużeniem ulicy Kilińskiego i potem wjeżdża się w zabudowę samego rynku denkowskiego oraz tych uliczek wokół. I to jest uciążliwością dla mieszkańców – mówi Krzysztof Kowalski, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.
Miałby to być około 900 metrowy odcinek drogi o szerokości 7 metrów.

– Będzie się ten odcinek drogi rozpoczynał przy skrzyżowaniu ulic Chrzanowskiego z ulicą Kilińskiego, które zostanie przebudowane na skrzyżowanie w formie ronda, następnie będzie ta droga prowadziła najpierw w kierunku rzeki Kamiennej, później będzie się odchylać w kierunku wschodnim, równolegle do koryta rzeki i będzie omijała zabudowania osiedla Denków – tłumaczy wiceprezydent.

Zainteresowane firmy oferty mogą składać do 4 czerwca.

Jest to już trzecie postępowanie, jakie ogłasza miasto. Dwa pierwsze były unieważniane, bo składane oferty znacząco przewyższały wielkość zabezpieczonych na ten cel środków.

/kawa/

Ważne wydarzenia