Remont drogi wojewódzkiej 754 zakończy się we wrześniu

fot. Radio Ostrowiec

– Modernizacja drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z budową mostu na rzece Kamiennej przebiega zgodnie z planem – zapewnia Tomasz Banaś, rzecznik firmy Mota Engil, czyli wykonawcy. Finalizację inwestycji przewidziano na 27 września.

– Do tej pory na większości odcinków wykonaliśmy konstrukcję nawierzchni do warstwy wiążącej. Na moście zostały wykonane roboty konstrukcyjne w zakresie pylonu i ustroju nośnego, zakończyliśmy podwieszanie wantowe mostu. Oznacza to, że obiekt pracuje już w układzie docelowym bez tymczasowego podparcia – mówi Tomasz Banaś.

Most wkrótce doczeka się oświetlenia, iluminacja ma zdobić całą konstrukcję. Dodatkowo dolna część pylonów zostanie pomalowana na biało.
Do końca maja nie są planowane żadne zmiany w organizacji ruchu. Kolejne utrudnienia czekają kierowców wraz z początkiem czerwca.

– Na skrzyżowaniu ulic Okólnej i Denkowskiej zostaną ustawione światła. Ruch będzie się odbywał wahadłowo. Taka organizacja będzie utrzymana przez około 3 tygodnie, a później rondo zostanie udostępnione w pełni wraz z wyjazdami – zaznacza rzecznik Banaś.

Dopiero we wrześniu wykonawca zamierza uruchomić zamontowaną już sygnalizację świetlną na dwóch skrzyżowaniach ulicy Radwana z Aleją Jana Pawła II oraz z ulicą Polną. Przypomnę, że remont całego odcinka drogi wojewódzkiej 754 z mostem rozpoczął się w lutym 2023 roku, a koszt całej inwestycji to blisko 137 milionów złotych.

/mor/

Ważne wydarzenia