Siatkarska mistrzyni Katarzyna Skorupa spotkała się z ostrowiecką młodzieżą

’Dzień z Mistrzynią’ zorganizowało w poniedziałek, 20 maja Stowarzyszenie 'Akademia Volley Stars”. Dzieci i młodzież z ostrowieckich szkół miały okazję spotkać się i porozmawiać z byłą reprezentantką Polski w siatkówce, Katarzyną Skorupą. Spotkanie odbyło się w hali Publicznej Szkoły Podstawowej numer 7.

– Chcielibyśmy, żeby ci ludzie znani i lubiani w świecie sportu przekazali dzieciom tego „bakcyla” do tego, żeby młodzież oderwała się od cyberprzestrzeni i dodała do swojego życia aktywność fizyczną. Katarzyna Skorupa jest bardzo znaną i utytułowaną siatkarką, bardzo zdolną rozgrywającą – mówiła Małgorzata Ścibisz ze Stowarzyszenia 'Akademia Volley Stars’.

Katarzyna Skorupa rozegrała 150 meczów w biało-czerwonej koszulce, miała bogatą karierę klubową. Zdobyła między innymi mistrzostwo Polski, Włoch i Azerbejdżanu. Podczas spotkania siatkarka opowiedziała o swojej karierze. Zachęcała też do uprawiania sportu.

– Podczas uprawiania sportu na nabywamy różne cechy, które ułatwiają nam życie. To są takie cechy jak: dyscyplina, współpraca, niepoddawanie się, podnoszenie się po porażkach – podkreślała Katarzyna Skorupa. Siatkarskich opowieści z zaciekawieniem słuchały między innymi zawodniczki Akademii Volley Stars, dla których siatkówka jest największą życiową pasją.
– Siatkówka to moja ucieczka od problemów, a gdy wychodzę na boisko to czuję spokój – mówiła Gabrysia Okleka. – Rodzice zarazili mnie tą pasją do siatkówki. Gra sprawia mi dużą przyjemność – podkreślała Zuzia Mazepa.

'Dzień z Mistrzem’ lub tak jak w przypadku wczorajszego spotkania 'Dzień z Mistrzynią’ to cykl spotkań, organizowanych przez Akademię Volley Stars z wybitnymi polskimi siatkarzami. Z ostrowiecką młodzieżą w poprzednich latach spotkali się Małgorzata Glinka-Mogentale, Paweł Zagumny i Krzysztof Ignaczak.

/mor/

Ważne wydarzenia