O północy w niedzielę upływa czas na składanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Tylko do niedzieli, 19 maja mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, niezależnie od wieku, mogą składać wnioski do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Można to zrobić za pośrednictwem internetu oraz osobiście w urzędzie miasta – także w niedzielę.

– W niedzielę, pomiędzy godziną 10.00, a 12.00 będę czekał na zainteresowane jeszcze osobistym złożeniem wniosku w urzędzie miasta. Strażnicy miejscy, którzy pełnią służbę na dyżurce, pokierują do mnie. W razie potrzeby pomogę uzupełnić wniosek, doradzę. Jeżeli z kolei ktoś ma gotowy wniosek, ale z jakiś względów nie chce go złożyć przez internet, choć zaznaczę, że to bardzo proste, będzie go można zostać u strażników miejskich na dyżurce, która czynna jest całą dobę. Ważne tylko, żeby zdążyć przed północą – informuje Tomasz Gębka, koordynator Budżetu Obywatelskiego w mieście.

Do tej pory, jak dodaje Tomasz Gębka, do urzędu wpłynęły 33 wnioski, a wśród nich między innymi pomysły budowy kolejnych tężni – tym razem w Parku Hutniczym i w Denkowie, rozmieszczenia w Parku Miejskim dużych hamaków oraz nowoczesnych mebli miejskich, które miałyby jeszcze stanąć na dziedzińcu OBK. – Mamy już także wnioski związane z budkami lęgowymi, z nasadzeniami, czyli zagospodarowaniem niewielkich skwerków, które są ważne dla lokalnej społeczności. Mamy wniosek dotyczące renowacji kortu tenisowego na osiedlu Ogrodu. Jest też wniosek dotyczący kortów ziemnych przy szkole podstawowej nr 1  i budowy tam zaplecza sanitarnego z szatnią. Mamy projekt budowy zadaszonych parkingów dla rowerów z możliwością podładowania ich – wymienia urzędnik.

Lista wszystkich pozytywnie zweryfikowanych wniosków, na które będzie można głosować, zostanie ogłoszona najpóźniej 22 sierpnia. Głosowanie potrwa w dniach 23 sierpnia – 15 września, a zwycięskie projekty poznamy 30 września.

W tym roku kwota przeznaczona na realizację zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego to 1 milion 111 tysięcy i 111 złotych.

/mag/

Ważne wydarzenia