Ostrowiecka policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich wjechał w dom

Fot. Facebook Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

Nawet do 5 lat więzienia grozi pijanym kierowcom, których we wtorek 14 maja zatrzymali funkcjonariusze ruchu drogowego ostrowieckiej policji.

Pierwszym z nich był mieszkaniec Miłkowa. Wsiadł za kierownice mając 2 promile alkoholu.

– 43-latek kierujący pojazdem marki Citroen stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu. Przejechał przez ruch melioracyjny, zatrzymując się ostatecznie na ścianie domu – mówi Ewelina Wrzesień, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Mieszkańcom domu na szczęście nic się nie stało. Nie doszło też do uszkodzenia ściany. Pijany kierowca uszkodził jedynie elewację budynku.

Policjanci zajęli samochód 43-latka. Pobrali mu też krew do dalszych badań. Jak później ustalili, nie było to pierwsze drogowe przestępstwo tego mężczyzny. Już wcześniej sąd cofnął mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia, podczas rutynowej kontroli prędkości w Rudce Bałtowskiej, w ręce policji wpadł kompletnie pijany 47-latek.

– Mężczyzna kierował pojazdem marki Ford, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – dodaje rzeczniczka Wrzesień

W tym przypadku policja nie mogła skonfiskować pojazdu, bo należał on do osoby trzeciej. Pijanego kierowcę może jednak czekać wysoka grzywna w wysokości równowartości samochodu.

/osa/

Ważne wydarzenia