Marcin Jabłoński nowym starszym Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowci

Przedsiębiorca i rady powiatowy Marcin Jabłoński został ponownie starszym Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Świętokrzyskim na kadencję 2024 – 2028. Wybory odbyły się w poniedziałek, 13 maja.

Na to stanowisko wraca po czteroletniej przerwie. Będzie to dla niego trzecia kadencja w roli starszego ostrowieckiego Cechu.

– Cech jest po to, by wspierać ostrowieckich przedsiębiorców, by integrować to środowisko, bo jest ono mocno zróżnicowane i dość często poróżnione. Naszym zadaniem jest to, by pomagać temu środowisku. Uważam też, że za chwilę rozpoczniemy dialog z władzami samorządowymi, na temat problemów dotyczących gospodarki miasta i powiatu – zapowiada nowo wybrany starszy.

Przez ostatnie cztery lata organizacją zrzeszającą przedsiębiorców z Ostrowca i okolic, kierował Dariusz Wierzbiński. Marcin Jabłoński przyznaje, że nie był to łatwy czas.

– Był to trudny czas dla rzemiosła i przedsiębiorców. Doskonale wiemy, że była pandemia, potem wybuchła wojna na Ukrainie. To spowodowało, że dużo przedsiębiorstw miało ogromne problemy. My w Cechu staraliśmy się pomóc tak jak mogliśmy i myślę, że to się udało.

Dodaje, że jedną z planowanych zmian i działań jest otwarcie punktu open space dla młodych przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą.

Podczas poniedziałkowych wyborów wybrano cały nowy zarząd. Podstarszymi Cechu zostali Andrzej Pietrzykowski i Piotr Borek, sekretarzem Jolanta Śliwka, a skarbnikiem Grażyna Renduda. Do zarządu weszli jeszcze Krzysztof Majewski, Rafał Zaremba, Dariusz Wierzbiński, Robert Przydatek i Konrad Słowik.

/sla/

Ważne wydarzenia