Wyłoniono najsilniejszych wyciskaczy w Ostrowcu. Zwycięzca podniósł 185 kilogramów

fot. Maciej Kolasa

43 zawodników w sobotę, 11 maja wzięło udział w pierwszych otwartych mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego w klasycznym wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody w hali sportowo-widowiskowej KSZO zorganizował Klub Sportowy Impuls.

– Zawody udało się zorganizować bez przeszkód. Nie było kontuzji, problemów technicznych. Jesteśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni –
mówi Mateusz Czyżewski, współorganizator, właściciel Klubu Sportowego Impuls.

Kategorię open mężczyzn wygrał Michał Białek z Radomia, który wycisnął 185 kilogramów. Wśród kobiet najlepsza była Julia Lasocka z Ostrowca Świętokrzyskiego – wycisnęła 52,5 kilograma. Poczynania zawodników oceniało troje sędziów.

-Poziom sportowy był wysoki i wyrównany – ocenia Czyżewski. – Zrobiliśmy to, na czym nam zależało, ściągnęliśmy do siebie osoby naturalne, które siłę wypracowały systematycznością, ciężką pracą i dietą – dodaje. I zapowiada, że w planach ma kolejne edycje zawodów.

– Na pewno będą kolejne edycje. Mamy zielone światło na współpracę z miastem i władzami hali. Tak więc te zawody to dopiero początek – podkreśla Mateusz Czyżewski.

Radio Ostrowiec sprawowało patronat medialny nad mistrzostwami.

/mor/

Ważne wydarzenia