Przetarg na remont dachów na szkołach powiatowych częściowo unieważniony

Fot. archiwum

W ubiegłym tygodniu minął termin składania ofert w przetargu na remonty dachów na szkołach zarządzanych przez powiat ostrowiecki. Był podzielony na trzy części.

Dwie pierwsze dotyczyły prac na łączniku budynku Liceum Ogólnokształcącego numer I imienia Stanisława Staszica z halą sportową oraz remontu rynien i rur spustowych na budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i one już mogą zostać rozstrzygnięte.

– Oferty, które wpłynęły mieszczą się w kwocie przeznaczonej na te dwa zadania. Natomiast remont dachu w budynku Szkoły Mistrzostwa Sportowego i internetu będzie unieważniony. Tam wpłynęło pięć ofert i wszystkie zawierały błąd w obliczeniu ceny – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu.

Wyjaśnia, że w tym przypadku wykonawcy uwzględnili złą stawkę podatku VAT, w związku z tym postępowanie musiało zostać unieważnione i powtórzone. Dobra wiadomość jest taka, że cztery z pięciu ofert mieściło się w założonej przez powiat kwocie.

Na remont łącznika w „Staszicu” złożono również pięć ofert, na zadanie w CKZiU – sześć. Żadna nie przekroczyła 100 tysięcy złotych.

Wszystkie prace mają być wykonane w czasie wakacji i zakończone przed 20 sierpnia.

/sla/

Ważne wydarzenia