Rada miejska w Kunowie rozpoczęła nową kadencję. Burmistrz Lech Łodej złożył ślubowanie

Fot. Oliwia Sałata

We wtorek, 7 maja, swoją nową kadencję rozpoczęła Rada Miejska Kunów.

Podczas pierwszej sesji swoje zaprzysiężenie złożyło 15 nowych radnych oraz burmistrz Lech Łodej. Będzie to jego trzecia i ostatnia kadencja na tym stanowisku, o ile nie zmienią się przepisy o dwukadencyjności.

– Myślę, że ta kadencja będzie bardzo dobra. Jesteśmy przygotowani. Czekają nas dwa duże projekty – Centrum Kultury i DPS w Miłkowskiej Karczmie. Liczę oczywiście na pomoc wszystkich radnych, którzy są w obecnej, nowej kadencji. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie owocna – mówi burmistrz Łodej.

Nowym przewodniczącym rady został Piotr Rakoczy, a wiceprzewodniczącymi Grzegorz Wanat oraz Marek Mikos. Wszyscy reprezentują komitet Gmina dla Wszystkich Lecha Łodeja.

– Spodziewaliśmy się tego. Trochę to nie w porządku, że połowa gminy została bez swojego przedstawiciela – tak wybór prezydium komentuje Sylwester Jedlikowski, z komitetu Beaty Kobiałki, który debiutuje jako radny z okręgu Bukowie, Biechów i Udziców.

– Na Udzicowie jest bardzo dużo rzeczy niedobrych i do poprawy, które w poprzedniej kadencji były ignorowane. Często ludzi zalewa, rowy są nieczyszczone, w tej chwili bobry robią tamy na rzece i zatykają jej przepływ. Dużo robi tez elektrownia, przez która podnosi się poziom na rzece. Musimy coś w tych kwestiach zrobić – dodaje radny Jedlikowski.

Jak już informowaliśmy, komitet Beaty Kobiałki w kadencji 2024-2029 reprezentuje 7 radnych. Komitetowi Lecha Łodeja przypadło 8 mandatów.

/osa/

Ważne wydarzenia