Rada Gminy Waśniów nowej kadencji rozpoczęła pracę. Wójt Krzysztof Gajewski zaprzysiężony

Fot. Anna Śledzińska

Rada Gminy Waśniów w poniedziałek, 6 maja rozpoczęła kadencję 2024 – 2029. Radni, w tym trójka nowych, odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie. I nie dało się ukryć, że było to spore przeżycie.

– Trochę serduszko drżało, ale wszystko przeszło sprawnie i dobrze – przyznaje Bożena Porębska, debiutująca w roli radnej z miejscowości Momina, Sławęcice i Boksyce.

Radni, szczególnie ci sprawujący mandat po raz pierwszy, mają swoje założenia na pięć najbliższych lat.

– Mamy takie drobne tematy w okolicznych miejscowościach. Główny temat to droga w miejscowości Piotrów w stronę Waśniowa. Myślę, że w tej kadencji uda się ją zrobić – mówi Patryk Adamski reprezentujący Piotrów, Nosów i Nosów Kolonię.

– Przede wszystkim chciałabym pomóc mieszkańcom swojego okręgu, to jest wieś Wronów i Mirogonowice. Chciałabym spełnić ich wymagania chociaż wiadomo, że wszystkiego zrobić się nie da – dodaje Paulina Cichoń.

Jak już informowaliśmy, przewodniczącym Rady Gminy ponownie wybrany został Mirosław Chamera, jego zastępcą – także na kolejną kadencję Danuta Serwicka. Oboje kandydowali z komitetu wójta Krzysztofa Gajewskiego.

– Postawiliśmy na doświadczenie, stabilność, na dalszy rozwój gminy. Tak się stało też, że z mojego komitetu wyborczego jest 12 radnych i myślę, że to jest potwierdzeniem kierunku przyjętych zmian i wyrównywania szans – mówi wójt Gajewski, dla którego było to już dziewiąte zaprzysiężenie. Ostatnie, jeśli nie zmienią się przepisy o kadencyjności.

Rada Gminy Waśniów w nowej kadencji pracować będzie w 15 – osobowym składzie.

/sla/

Ważne wydarzenia