Remonty dachów na placówkach oświatowych. Powiat szuka wykonawców

Fot. archiwum szkoły

Powiat ostrowiecki ogłosił przetarg, szukając wykonawców remontów dachów na placówkach oświatowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przedsięwzięcie jest podzielone na trzy zadania.

Pierwsze obejmuje remont dachów na Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oraz znajdującym się obok internacie.

– Wieloletnie zaniedbania w tym zakresie powodują, że ten dach przecieka. Roboty są pilne i niezbędne, bo przeciekanie powoduje dalsze konsekwencje w postaci zamakania ścian – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu.

Drugie zadanie dotyczy prac na łączniku budynku liceum ogólnokształcącego numer I imienia Stanisława Staszica z halą sportową. Wybudowany kilkanaście lat temu łącznik ma wady konstrukcyjne i od dawna stanowi problem.

– Od pewnego czasu mamy zgłoszenia, że remonty realizowane w latach ubiegłych nie przynoszą efektu. Podczas remontu pokrycie zostanie w całości wymienione. To załatwi sprawę na kolejne lata – mówi Tomasz Mroczek.

Najmniejsze, trzecie zadanie polegać będzie na remoncie rynien i rur spustowych na budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, na którym w ubiegłym roku częściowo wymieniono dach.

Termin składania ofert w przetargu mija 6 maja. Wszystkie prace mają być wykonane w czasie wakacji i zakończone przed 20 sierpnia.

/sla/

Ważne wydarzenia