Coś dla ducha i coś dla ciała. Sobotni Festiwal Rozmaitości na Bilówce już za nami

Fot. Oliwia Sałata

W sobotę, 20 kwietnia bodzechowski zalew Bilówka stał się miejscem lokalnej integracji. Lokalna Grupa Działania zorganizowała tam, na zakończenie projektu 'Akademia ducha i ciała’, Festiwal Rozmaitości pod nazwą 'Łączymy się w Krzemiennym Kręgu’.

Do wspólnego świętowania zaproszono 20stu lokalnych wystawców, którzy zaprezentowali swoje wyroby kulinarne oraz rękodzieło.

– To jest dla uczestników trochę inny piknik, ponieważ nie jest on typowo odpustowo-jarmarczny. Chcieliśmy nadać temu piknikowi taki charakter lokalny – mówi Jarosław Kuba, prezes Lokalnej Grupy Działania Krzemienny Krąg. Jak dodaje, celem Festiwalu Rozmaitości jest promowanie lokalnych twórców oraz podkreślanie, jak ważne są ich wytwory i wyroby.

Odwiedzający mogli kupić między innymi produkty kulinarne, chleby, ciasta, dżemy i inne przetwory, a także rękodzieło – świece, zabawki, haftowane serwety, czy łapacze snów.

– Uważam, że należy wspierać lokalne rzemiosło, jakie by ono nie było – mówi Mariola Szymczyk, która na swoim stoisku sprzedawała mieszanki herbat.

Pogoda w weekend nie rozpieszczała, ale goście dopisali.

– W tle cały czas toczyły się zawody wędkarskie i to one cieszyły się ogromną rywalizacją i zainteresowaniem – dodaje Jarosław Kuba.

Na koniec rozdano puchary dla najlepszych wędkarskich drużyn. Zwycięzcą została gmina Chotcza. Wydarzenie zakończyła wspólna potańcówka.

/osa/

Ważne wydarzenia