Makbet oraz popkultura. XII edycja ostrowieckich Spotkań Szekspirowskich startuje już w niedzielę

Fot. Facebook Instytutu Kultur i Języków Akademii Nauk Stosowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Projekcją filmu 'Tragedia Makbeta’ w najbliższą niedzielę o godzinie 19:00 w ostrowieckim klubie Kameleon zainaugurowane zostaną tegoroczne, organizowane w Ostrowcu już po raz 12 Spotkania Szekspirowskie.

Dwudniowe wydarzenie współorganizują Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego oraz dr. Paweł Kaptur – pomysłodawca spotkań, anglista oraz wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Dzień później, czyli w poniedziałek (22 kwietnia), odbędzie się wykład dra Pawła Kaptura. Opowie on o Szekspirze w popkulturze.

– To będzie wykład o tym, jaki wpływ Szekspir miał i ma nadal na dzisiejszą kulturę masową, na film, na literaturę, na komiks oraz na internet. Powiemy też o tym, gdzie tego Szekspira można codziennie dostrzec – opowiada dr Kaptur.

Spotkania dedykowane są przede wszystkim młodzieży. Jak podkreśla anglista, młodzi ludzie kojarzą Szekspira jedynie z lekturami szkolnymi. Dni Szekspira mają za zadanie odmienić ich opinię.

– Taka była pierwotna idea stojąca za Spotkaniami Szekspirowskimi, żeby trochę odczarować tego Szekspira. Nie chcę pokazywać go ciągle jako taki relikt przeszłości, kogoś kto jest bardzo odległy młodzieży – mówi Kaptur.

Wykład odbędzie się w dwóch turach – o 9:30 i 10:30, w auli ANSG. Zapisy trwają do 19 kwietnia. Numer telefonu do zapisów: 504 237 568.

/osa/

Ważne wydarzenia