Prawie stu nowych wolontariuszy. LGD 'Krzemienny Krąg’ podsumowało projekt

fot. Radio Ostrowiec

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg’ z Bałtowa podsumowało projekt 'Lokalne Centra Wolontariatu’. Wydarzenie miało miejsce w środę, 17 kwietnia w Ostrowieckim Browarze Kultury.

W ramach projektu udało się rozszerzyć dotychczasowe działania i założyć koła wolontariatu w kilku szkołach na terenie gmin: Bałtów, Bodzechów, Ćmielów, Kunów i Lipsko.

– Zorganizowaliśmy w ramach tego projektu takie testowanie możliwości wolontariuszy poprzez organizację akcji społecznościowych i w każdym Lokalnym Centrum Wolontariatu były dwie akcje społecznościowe, na co od nas młodzież i koordynatorzy dostali środki finansowe – Jarosław Kuba, prezes Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Kamienny Krąg.

W działania wolontariackie centrom udało się zaangażować prawie 100-stu młodych ludzi. To na przykład Stanisław Przysucha i Bartosz Gorast z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Walentego Stefańskiego w Bodzechowie.

– Zbieraliśmy zabawki i planszówki dla dzieci z domu dziecka. Później przyjechaliśmy do nich, bawiliśmy się z nimi i jedliśmy pizzę.

– Kupiliśmy dzieciom dwa biurka, szafę i słodycze – mówili.

W ramach podziękowania centra wolontariatu otrzymały od LGD Krzemienny Krąg aparaty cyfrowe, niszczarki, urządzenia wielofunkcyjne i meble biurowe.

/kawa/

Ważne wydarzenia