Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu zaprasza na dzień otwarty

fot. Archiwum Radio Ostrowiec

13 maja upływa termin składania podań o przyjęcie do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim na nowy rok szkolny, a w piątek 19 kwietnia o godzinie 17.00 odbędzie się tam dzień otwarty.

Spotkanie rozpocznie się koncertem z prezentacją wszystkich instrumentów.

– Wystąpią zespoły instrumentalne, chór i orkiestra dęta. Po koncercie młodzież i dzieci zaprosimy do obejrzenia szkoły, będą mogli również porozmawiać z nauczycielami – informuje Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektorka szkoły.

Zaplanowane na 16 i 17 maja przesłuchania do szkoły poprzedzi lekcja przygotowawcza, która odbędzie się 14 maja. Takie lekcje mają wyeliminować stres u dzieci, które później przystąpią do przesłuchań. Podczas przesłuchań sprawdzana jest muzykalność kandydatów, poczucie rytmu, dlatego na lekcji przygotowawczej dzieci uczą się piosenki, wyklaskiwania rytmu, próbują powtórzyć wskazane dźwięki.

Uczniowie szkoły w wieku 6-10 lat uczą się gry w cyklu dziecięcym, 6-letnim, a młodzież w wieku 8-10 lat w cyklu 4-letnim.

– Powstają nowe klasy instrumentalne, a konkretnie klasa trąbki. Będzie też zatrudniony nauczyciel klarnetu oraz fletu poprzecznego i fortepianu czyli to świadczy o tym, że będzie więcej wolnych miejsc w szkole – dodaje.

W cyklu 6-letnim dzieci uczą się gry na takich instrumentach, jak fortepian, skrzypce, gitara, flet poprzeczny, klarnet, saksofon, akordeon i perkusja. W klasach młodzieżowych wybrać można gitarę, flet poprzeczny, klarnet, saksofon, akordeon lub perkusję.

/kawa/

 

Ważne wydarzenia