Festiwal rozmaitości, zawody wędkarskie i zabawa taneczna odbędą się w sobotę na terenie zbiornika Bilówka

Festiwal Rozmaitości „Łączymy się w Krzemiennym Kręgu” na terenie zbiornika Bilówka w Wólce Bodzechowskiej, odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 kwietnia i będzie okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

– Będzie wiele ciekawych rzeczy, zarówno dla oka, dla serduszka i dla żołądeczka. Podsumowujemy projekt „Akademia ducha i ciała” i w ramach tego przedsięwzięcia będziemy mieli około 20 stoisk, na których wystawiać się będą nasi partnerzy – zapowiada Jarosław Kuba, prezes Lokalnej Grupy Działania Krzemienny Krąg, która jest współorganizatorem wydarzenia.

Prezentowane będą wyroby i umiejętności związane z szeroko pojętym rękodziełem.

– Będzie można degustować wędzone sery, ryby, pierogi, pieczywo, rozmaite zdrowe herbaty, soki, ciasta owocowe, musy z jagody kamczackiej. Będą z nami też dwie winnice. Wszystko to będzie można oczywiście również kupić. Dostępne będą też stoiska rękodzielnicze, na przykład ze świecami zapachowymi. Będą warsztaty litoterapii, rzeźba w drewnie – wylicza organizator.

Na terenie zbiornika, gmina Bodzechów zorganizuje turniej wędkarski. Poza tym będą zajęcia nordic walking oraz wyciszające z użyciem mis tybetańskich.

– Jak już będziemy po misach tybetańskich to zapraszamy na jogę śmiechu, gdzie doprowadzimy się do absolutnego szaleństwa. Po tym wszystkim, w okolicach godziny 18, rozpocznie się potańcówka z zespołem na żywo – dodaje Jarosław Kuba.

Festiwal Rozmaitości potrwa od godziny 14 do 20. Udział w imprezie jest bezpłatny.

/sla/

Ważne wydarzenia