Trwa International Week. Ostrowiec gości przedstawicieli międzynarodowych uczelni

fot. archiwum ANSG

Wykładowcy i studenci z Uzbekistanu, Kirgistanu, ale także z Gruzji, Danii i Ukrainy przyjechali do Ostrowca Świętokrzyskiego na International Week, międzynarodowy cykl spotkań, który rozpoczął się w poniedziałek (15 kwietnia). Wydarzenie zorganizowała Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego.

– Uniwersytet jest miejscem wymiany doświadczeń, wymiany wiedzy. Młodzież jest zainteresowana co mają do przekazania wykładowcy z innych krajów. To zawsze, szczególnie w kierunkach takich jak bezpieczeństwo międzynarodowe, zdanie jest zawsze ciekawe  – mówi Mateusz Kamionka, kierownik Katedry Pedagogiki w ostrowieckiej uczelni.

Oprócz kwestii edukacyjnej goście mają okazję zwiedzić Ostrowiec i pobliskie atrakcje turystyczne, jak na przykład rezerwat archeologiczny Krzemionki. Wielu z nich miało już okazję poznać nasze miasto.

– Odwiedziłem waszą uczelnię jakieś 10 lat temu. Tym razem przygotowałem wykład o sytuacji waszego kraju w aspekcie globalnej polityki. Będąc w waszym kraju wykładałem już na takich uczelniach jak Wrocław, Opole i Kraków – tłumaczy Carsten Sander Christensen, duński historyk i wykładowca.

– Mamy bardzo dobrą relację z Polakami, ponieważ jesteśmy bratnimi narodami. Ostrowiec Świętokrzyski zmienia się na lepsze , infrastruktura jest odnawiana, a Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego rozszerza swoje kontakty międzynarodowe  – mówi Vitaliy Makar, kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie w Czerniowcach.

Obaj zgodnie stwierdzają, że bardzo podoba się im w Ostrowcu i mają w planach ponownie tu przyjechać, nie tylko zawodowo.
Przypomnijmy, że International Week potrwa do czwartku 18 kwietnia.

/kawa/

Ważne wydarzenia