Dziecko w szpitalu po wypadku na obwodnicy Ćmielowa

Fot. Straż Pożarna Ostrowiec

Utrudnienia na odcinku obwodnicy Ćmielowa, na której dziś rano doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów, w tym jednego przewożącego dzieci. Jedno z nich trafiło do szpitala.

Do zderzenia doszło na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Krzczonowic, tuż przed godziną 7.

– Do zdarzenia łącznie zadysponowaliśmy trzy zastępy – 14 strażaków – informuje Barbara Majdak, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu. – Po przybyciu ratowników na miejsce stwierdziliśmy, że zderzyły się dwa samochody bus marki ford i citroen berlingo. Busem podróżowało aż osiem osób, w tym szóstka dzieci, citroenem dwie. Wszyscy uczestnicy wypadku opuścili pojazdy o własnych siłach.

Łącznie w wypadku udział brało dziesięć osób. Osiem jadących busem i dwie w samochodzie osobowym. Strażacy i ratownicy udzielili nie tylko pomocy, ale i psychicznego wsparcia, głównie dzieciom, które jechały na zajęcia do szkoły. Jedno z nich 10 – letnie, wymagało interwencji medycznej i zostało odwiezione do szpitala w Kielcach, pozostałe nie odniosły obrażeń. Do szpitala odwieziono 29 – letniego pasażera citroena berlingo.

Jak informuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu, wstępnie ustalono, że to 74 – letni kierowca busa nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu citroenowi, prowadzonemu przez 29- latka.

Jeden pas ruchu jest zablokowany, na miejscu pracują jeszcze strażacy i policjanci.

/sla/

Ważne wydarzenia