Na Gutwinie rozdali 2,5 tysiąca drzewek. Akcja „#sadziMY”

Fot. Oliwia Sałata

2,5 tysiąca sadzonek jodły pospolitej rozdało w piątek, 12 kwietnia Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski w ramach szóstej edycji ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych 'sadziMY’. Młode drzewka rozdawane były za darmo na terenie leśnictwie Zwierzyniec, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji na Gutwinie.

– Przede wszystkim przyczyniamy się do powiększenia lesistości naszego kraju. Możemy ładnie przyozdobić sobie działkę oraz wprowadzić trochę więcej zieleni w naszą okolicę – mówił Daniel Pękalski z ostrowieckiego nadleśnictwa, który wraz z innymi leśnikami rozdawał sadzonki. Podpowiadali oni także, jak zająć się drzewkiem, by żyło ono przez długie lata.

– Najlepiej takie drzewko posadzić w jakimś ocienionym miejscu. Należy zadbać o to, żeby przy sadzeniu nie podwijać korzeni. Dobrze jest zapewnić drzewkom trochę przestrzeni. Pamiętajmy, by od czasu do czasu je podlać – dodaje leśnik Pękalski.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Leśnikom udało się rozdać wszystkie sadzonki.

– Przyszłam po te piękne drzewka. Potrzeba nam więcej takich roślinek, żebyśmy mieli w Ostrowcu czyste powietrze – mówiła Monika Kruszyna, która pod swoją opiekę przygarnęła kilka sadzonek.

/osa/

Ważne wydarzenia