Perspektywa mimo sromotnej klęski w wyborach ma plany na przyszłość

Komitet Wyborczy Perspektywa poniósł klęskę w tegorocznych wyborach samorządowych. Działacze ugrupowania obiecywali  ,,obudzić miasto nową perspektywą’. Mieszkańcy nie dali temu wiary.

Perspektywa do Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego wprowadziła tylko Kamila Stelmasika, a do rady powiatu Marcina Jabłońskiego. Obaj już wcześniej byli radnymi.

– Pomimo słabego wyniku, będziemy pracować dalej – zapowiedział tuż po poznaniu wyników wyborów lider komitetu Piotr Dasios. – Większość kandydatów dalej chce działać na rzecz miasta – dodaje.  Zapowiada to również radny Kamil Stelmasik.  – Na pewno będziemy chcieli działać dalej. Potrzebne jest środowisko w tym mieście, które będzie przedstawiało swoje propozycje i patrzyło rządzącym na ręce – dodaje Stelmasik.

Stelmasik w tych wyborach zdobył 383 głosy. To o 515 głosów mniej niż w poprzednich wyborach samorządowych. Lider Perspektywy Piotr Dasios ze słabym 11 procentowym poparciem przegrał wybory na prezydenta z Arturem Łakomcem i Krzysztofem Ołownią. Nie zdobył nawet mandatu radnego. Zdobył 262 głosy. Jeszcze mniej, bo tylko 76 otrzymała ich Ewa Bednarska, prezeska stowarzyszenia Perspektywa.

– Nikt o nas przed wyborami nie słyszał – ocenia Elżbieta Mazur, która – także bez powodzenia, ubiegała się z list Perpektywy o mandat radnej w mieście. Zagłosowały na nią 162 osoby.

– Wynik był średnio zadowalający, ale to jest zrozumiałe dla takiej organizacji świeżej jak nasza. Przed wyborami nas w ogóle nie było i nikt o nas nie słyszał. My mieliśmy wysokie aspiracje, ale rzeczywistość nas mocno zweryfikowała – ocenia Elżbieta Mazur.

Elżbieta Mazur to aktywistka, obrończyni praw kobiet, organizatorka strajków kobiet w Ostrowcu Świętokrzyskim. W niedawnych wyborach parlamentarnych w październiku 2023 roku, gdy z list Lewicy ubiegała się o mandat poselski, udało się jej przekonać do siebie 2200 osób. Piotr Dasios, to były wiceprezydent Ostrowca, który w ubiegłorocznych wyborach z 'Paktu Senackiego’ startował na senatora – zdobywając 60 tysięcy głosów.

– Nadal mamy ochotę działać i mamy plany na przyszłość. Dzień po wyborach rozpoczęła się dla nas nowa kampania – zapewnia Elżbieta Mazur.

/mor/

 

Ważne wydarzenia