Closterkeller wraca do Ostrowca. W sobotę zagra grafitowo – złoty koncert

Fot. Closterkeller/ Facebook

Legenda polskiego gotyku Anja Orthodox i zespół Closterkeller, w sobotę, 13 kwietnia, wystąpią w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ten weekend inaugurują wyjątkową trasę koncertową.
– Nasz wiosenna trasa jest naprawdę wyjątkowa, gdyż teraz właśnie wprzypada 25- lecie wydania bardzo pięknej płyty „Graphite”. To jedna z dwóch naszych szczególnie pięknych płyt, a druga „Aurum” obchodzi 15- lecie – mówi Anja Orthodox.
Cała trasa obejmuje 13 koncertów. Rozpoczyna się w piątek, 12 kwietnia w Krakowie.
– Będziemy na niej grali przede wszystkim całą płytę „Graphite” od początku do końca, tak jak 25 lat temu. Polecam wszystkim, bo następny raz dopiero znowu za 25 lat będzie takie coś można usłyszeć. Potem dużo numerów w pływy „Aurum” i z tego względu koncert będzie naprawdę wyjątkowy i śliczny.
Płyta Graphite do przede wszystkim takie utwory jak „Na krawędzi” i „Czas komety”, arcydzieło gotyckiej delikatności „Zaklęta w marmur” i oczywiście tytułowy „Graphite”. Z Aurum usłyszeć będzie można między innymi „Ogród półcieni”, „Dwie połowy” czy „Nocarza”.
Closterkeller gra w iście rodzinnym składzie, chociaż jego członkowie nie lubią tego określenia i podkreślają, że w zespole są przede wszystkim muzykami. Na bębnach już od kilku lat gra syn Anji – Adam Najman, zaś na gitarze basowej jego ojciec i były mąż wokalistki Krzysztof Najman. Grupę tworzą także Michał Rollinger – instrumenty klawiszowe i Michał Jarominek – gitara. Supportem koncertu będzie zespół Agima Sun, w którym na gitarze gra Mariusz Kumala, były muzyk Closterkeller i były mąż Anji Orthodox.
Muzycy, którzy kiedyś w Ostrowcu Świętokrzyskim grywali regularnie, wracają po kilku latach nieobecności.
– Jestem podekscytowana, no bo właśnie u was coś kiepsko było z miejscówkami na koncerty. Ale teraz już wszystko wraca do normy i widzimy się w sobotę – mówi liderka zespołu.
Koncert odbędzie się w restauracji Primo na osiedlu Ogrody i rozpocznie o godzinie 19. Bilety kupić można w internecie.
/sla/

Ważne wydarzenia