Na Gutwinie rozdadzą darmowe sadzonki drzew. Akcja „sadziMY” już w piątek

Fot. Facebook Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski, Lasy Państwowe

„Posadź drzewo z leśnikami” to hasło przewodnie ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew '#sadziMY’, którą w piątek, 12 kwietnia organizują Lasy Państwowe.

Jest to szósta edycja wydarzenia podczas którego polskie nadleśnictwa rozdadzą darmowe sadzonki drzew i krzewów. Ostrowieckie nadleśnictwo akcję zorganizuje w leśnictwie Zwierzyniec, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji na Gutwinie.

– Drzewa i przyroda to życie dla nas wszystkich. Im więcej drzew, tym będziemy zdrowsi, radośniejsi. Wiosna się zaczyna, przyroda się budzi. Chyba jest to najlepsza pora, żeby takie drzewa zasadzić – podkreśla Jacek Sobolak, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Ostrowiec.

W tym roku, z okazji stulecia istnienia Lasów Państwowych, organizacja przygotowała aż milion sadzonek. Będą to gatunki rodzime. W Ostrowcu wybór padł na jodłę.

– Nasze nadleśnictwo przeznaczyło  na ten cel 2 500 sadzonek. Jest to sztandarowy gatunek świętokrzyski, czyli jodła pospolita. Będą to sadzonki wyhodowane w naszej szkółce. Szkółka ma 12 hektarów i produkujemy około 3 milionów sadzonek różnych gatunków lasotwórczych – mówi rzecznik Sobolak.

Na miejscu będą czekać leśnicy, którzy podpowiedzą jak o drzewka zadbać. Darmowe sadzonki będzie można odbierać w godzinach od 9:00 do 15:00.

/osa/

Ważne wydarzenia