Jak to jest być średniowiecznym kowalem? Warsztaty „Mocne Uderzenie” już w sobotę

Fot. Muzeum Historyczno Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim

W sobotę, 6 kwietnia w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się warsztaty 'Mocne Uderzenie’. Są one uzupełnieniem wystawy 'Black Metal’, poświęconej kowalstwu wczesnego średniowiecza, którą do 9 czerwca można oglądać w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach.

– Tak jak przed średniowiecznymi hutnikami i kowalami stawały różne wyzwania, postawimy je również przed uczestnikami naszych warsztatów – mówi Anna Boroń z działu promocji muzeum.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 11 wspólnym zwiedzaniem wystawy. Uczestnicy wezmą też udział w zajęciach praktycznych, które pomogą im utrwalić zdobytą wiedzę.

– Część warsztatowa sobotnich zajęć zawierać będzie wiele wyzwań kreatywnych, ale też warsztaty manualne, które sprawdzą, jak wiele wspólnego mamy ze średniowiecznymi hutnikami i kowalami. Sami przekonamy się, że ta praca nie była najłatwiejsza – podkreśla Anna Boroń.

Na warsztaty trzeba się wcześniej zapisać, jest to możliwe do piątku, 5 marca. Wstęp kosztuje 15 złotych. Zapisy prowadzone są pod nr telefonu 41 265 36 51 lub 669 970 489 oraz pod adresem mailowym: sekretariat@muzeumostrowiec.pl. Więcej szczegółów dotyczących warsztatów jak i wystawy znajdziecie na stronie internetowej: www.muzeumostrowiec.pl.

/osa/

Ważne wydarzenia