Teatr w Kielcach poszukuje chłopca do głównej roli w spektaklu

fot. Archiwum Teatru

Teatr imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach poszukuje chłopca w wieku 10-12 lat do zagrania w spektaklu 'Widnokrąg’ Wiesława Myśliwskiego w reżyserii Michała Kotańskiego.

Zwycięzca castingu nie tylko wystąpi w przedstawieniu, ale także będzie miał możliwość wyjazdu z zespołem na Islandię, gdzie spektakl będzie prezentowany.

– Ten chłopczyk, który będzie grał w spektaklu, to postać głównego bohatera sprzed lat bo to jest postać z dzieciństwa i towarzyszy mu na scenie, kiedy ten wraca do swoich wspomnień – mówi Paulina Drozdowska, rzeczniczka prasowa Teatru Żeromskiego w Kielcach.

Żeby wziąć udział w castingu należy do 7 kwietnia przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, dołączyć zdjęcie twarzy i sylwetki, a także 60-sekundowe wideo prezentujące kandydaturę. Warunkiem wzięcia udziału w castingu jest dyspozycyjność rodzica i dziecka na czas prób oraz wylotu do Islandii.

– Ponieważ mamy do czynienia z dziećmi, potrzebujemy deklaracji od rodziców, że mają czas zaangażować się też w ten projekt. Mowa jest o próbach – 14 i 15 maja oraz w terminie od 12-16 sierpnia i od 1 do 6 września 2024 roku.

Rzeczniczka dodaje, że pewną wskazówką dla chętnych chłopców może być adaptacja powieści Wiesława Myśliwskiego, która już miała miejsce w kieleckim teatrze.

/kawa/

Ważne wydarzenia