W Wielkanoc ostrowieccy kierowcy nie szarżowali

fot. archiwum

Tegoroczna Wielkanoc na ostrowieckich drogach minęła spokojnie i bezpiecznie.

– Nie odnotowaliśmy żadnych wypadków drogowych, doszło jedynie do 6 niegroźnych kolizji. Nie doszło tez na terenie naszego powiatu do żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych. Policjanci w trakcie kontroli zwracali szczególna uwagę na stan trzeźwości kierujących. Na 321 sprawdzonych kierowców, 2 było nietrzeźwych – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

Na świętokrzyskich drogach odnotowano dziewięć wypadków, w których zginęły dwie osoby. Obie podróżowały motocyklami. Na drogi w regionie wyjechało 42 pijanych kierowców, zatrzymano 19 praw jazdy. Kolizji od piątku, 29 marca było aż 116. W ubiegłym roku te statystyki przedstawiały się znacznie lepiej.

– W zeszłym roku, w analogicznym okresie, doszło do 5 wypadków. Nie odnotowaliśmy wtedy żadnych ofiar śmiertelnych. Jeśli chodzi o liczbę osób rannych, było to 5 przypadków. W tym roku liczba ta wyniosła 8 – mówi Maciej Ślusarczyk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach. Apeluje jednocześnie, by po wypiciu nawet najmniejszej ilości alkoholu nigdy za kierownicę nie wsiadać. – Nawet najlepszy kierowca, który jest pod wpływem alkoholu, automatycznie przestaje być najlepszym kierowcą. Jego reakcje są opóźnione. Pojawia się element brawury, łatwo przecenić wtedy swoje możliwości.

/osa/

Ważne wydarzenia