W Ostrowcu odbędą się warsztaty „Młodzież w Unii Europejskiej – Wczoraj, dziś i jutro”

fot. Radio Ostrowiec

W środę i czwartek w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu odbędą się warsztaty poświęcone młodzieży i życiu w Unii Europejskiej.

Będzie to okazja do zdobycia informacji i wymiany doświadczeń na temat możliwości, jakie oferuje Unia Europejska młodym ludziom w dwudziestą rocznicę akcesji Polski.
Wydarzenie jest skierowane do uczniów szkół średnich oraz klas VIII-mych szkół podstawowych.

– Założenie jest takie, żeby popularyzować Unię Europejską i zwiększyć tożsamość europejską wśród młodzieży. Będą to warsztaty przygotowujące do zbliżających się wyborów parlamentarnych  – mówi Armando Malesza, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, jeden z organizatorów wydarzenia.

Spotkanie będzie podzielone na warsztaty i debaty.

– Każdy dzień ma swoją tematykę i swoje panele. Pierwszy dzień zacznie się od rozmowy z ekspertem dr Bartłomiejem Zapałą odnośnie dwudziestu lat Polski w Unii Europejskiej. Porozmawiamy z uczestnikami co uważają za najlepsze osiągnięcie Polski przez te lata, potem będą warsztaty na zasadzie World Cafe, będziemy też dyskutować o Zielonym Ładzie, o idei Wielkiej Federacji Europejskiej i idei jednego wielkiego państwa – zapowiada.

Warsztaty 3 i 4 kwietnia odbędą się w godzinach 9:00-12:30 w sali konferencyjnej w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego.

/kawa/

Ważne wydarzenia