Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci noworodka w Opatowie

Trwa ustalanie przyczyny i okoliczności śmierci noworodka po porodzie w domu w Opatowie. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej.

-Na miejscu zostały wykonane czynności z udziałem prokuratora. Na dzień dzisiejszy zostało zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok noworodka. Mogę wstępnie powiedzieć, że przesłuchano już pierwszych świadków w tym postępowaniu. Postępowanie to na razie prowadzone jest w kierunku przestępstwa z art. 149 KK i dotyczy przestępstwa polegającego na tym, że matka zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu. Jest to wstępna kwalifikacja prawna tego zdarzenia. Istotne dla dalszego biegu tego postępowania będą wyniki sekcji zwłok, która zostanie przeprowadzona dziś w Krakowie – informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, zaznaczając, że postępowanie jest na bardzo wczesnym etapie.

Jak już informowaliśmy nad ranem w Wielkanocny Poniedziałek do rodzącej w domu młodej kobiety wezwany został zespół pogotowia medycznego. Kobieta została przewieziona do miejscowego szpitala. Dziecka przy niej nie było. – Do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie od lekarza ze szpitala w Opatowie, że ma oddział trafiła 21-latka, przetransportowana karetką pogotowia z krwotokiem wywołanym prawdopodobnym porodem. Dalsze badania potwierdziły, że kobieta ta urodziła dziecko – relacjonuje Monika Żurek z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Skierowani na miejsce policjanci rozpoczęli poszukiwania dziecka, ale znaleźli martwe ciało ukryte w garażu. Jak dowiedziało się Radio Ostrowiec, młoda kobieta, która mieszkała w domu jednorodzinnym z rodzicami, miała ukrywać przed nimi ciążę i poród. Chłopca urodziła w 38 tygodniu ciąży.

/mag/

Ważne wydarzenia