Krzysztof Gajewski z podziękowaniem Marszałka Senatu za 8 kadencji na stanowisku wójta gminy Waśniów

fot. Daniel Mordon

W środę, 13 marca w Senacie odbyło się spotkanie wójtów, burmistrzów i prezydentów w 34. rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym. Gospodarzom, którzy sprawują władze nieprzerwanie od 1990 roku wręczono wyróżnienia. Jednym z 74 wyróżnionych był wójt gminy Waśniów Krzysztof Gajewski.

– Uhonorowano nas czyli wójtów, burmistrzów i prezydentów pełniących tę funkcję 8 kadencji. Małgorzata Kidawa-Błońska przywitała nas wszystkich bardzo serdecznie, a później była dyskusja na temat tej reformy samorządowej – relacjonuje wójt Waśniowa, który podkreśla, że reforma samorządowa miała i wciąż ma ogromny wpływ na rozwój małych ojczyzn.

– Ta reforma, jaka była wykonana w samorządzie, to wszyscy zgodnie mówili, że to jest jedna z najlepiej wykonanych przemian systemowych, które miały miejsce. Dała ona możliwości społecznościom lokalnym, które mogły angażować się w obszary działań, które zostały dane lokalnej samorządności – mówi wójt Gajewski. Zaznacza, że przez 34 lata na stanowisku udało mu się zrealizować wiele ważnych dla mieszkańców inwestycji m.in. zwodociągowanie całej gminy i wybudowanie wielu kilometrów dróg.

Krzysztof Gajewski w zbliżających się wyborach samorządowych powalczy o 9 kadencję na stanowisku wójta gminy Waśniów. Jego rywalami są Janusz Gołdyn, startujący z własnego komitetu i Paweł Loranty, kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

/mor/

 

 

Ważne wydarzenia