Ostatni odcinek „małej” obwodnicy Ostrowca jest już gotowy. Przejedziemy nim w kwietniu

Fot. GDDKiA

Ostatni odcinek tak zwanej małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego, prowadzący od węzła Brezelia do nowego ronda na ulicy Opatowskiej jest już gotowy. Prawdopodobnie w kwietniu kierowcy będą już mogli skracać tamtędy trasę jazdy.

– Wykonawca ułożył już między innymi wszystkie warstwy nawierzchni, wykonał oznakowanie poziome i pionowe, wybudował drogi dojazdowe i obiekty inżynierskie takie jak mosty, wiadukty, przepusty ekologiczne. W ciągu drogi krajowej numer 9 wybudowane zostały dwa mosty i wiadukt nad drogą powiatową, kolejne trzy obiekty powstały na drogach dojazdowych – mówi Małgorzata Pawelec – Buras, rzeczniczka prasowa kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowy odcinek ma około 3 kilometrów długości. Łączy drogę wojewódzką numer 755 z drogą krajową numer 9. Na całej długości pozostały jeszcze do wykonania prace porządkowo – wykończeniowe i zagospodarowanie terenów zielonych.

– Wykonawca inwestycji złożył do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nowej drogi. Po jej uzyskaniu będzie można wdrożyć już docelową organizację ruchu i otworzyć drogę dla kierowców – dodaje Małgorzata Pawelec – Buras.

Procedura uzyskiwania pozwoleń potrwa kilka tygodni. Budowa tego odcinka „małej” obwodnicy Ostrowca kosztowała ponad 53 miliony złotych.

Ważne wydarzenia