Tężnia solankowa na osiedlu Ogrody gotowa jeszcze w tym roku? Miasto podpisało umowę z wykonawcą

fot. Daniel Mordon

Wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec oraz Grzegorz Pająk reprezentujący firmę 'Kryształowy Świat’ podpisali w czwartek, 7 marca umowę dotyczącą zaprojektowania i wybudowania na osiedlu Ogrody tężni solankowej.

Tężnia na osiedlu Ogrody to jeden z projektów, który zwyciężył w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wykonawca ma teraz 270 dni na realizację inwestycji.

– Jeżeli formalności i dokumenty uda się szybko załatwić, to postaramy się zbudować szybciej tę tężnię, aby mogli mieszkańcy z niej korzystać jeszcze w tym sezonie. To jest dla nas ważne, żeby każdy jeszcze w tym roku mógł poczuć walory lecznicze tężni solankowej – mówi Grzegorz Pająk, pełnomocnik firmy 'Kryształowy Świat’.

Choć obiekt dopiero ma zostać zaprojektowany, to miasto określiło już minimalne parametry, które tężnia musi spełniać. Ma mieć minimum 3 metry wysokości i 2 metry średnicy.

– Będzie ona podłączona pod instalację wodociągową, pod energię elektryczną. Będą ławki, dojście z chodnika. Będziemy chcieli zagospodarować teren wokół tężni – mówi Artur Majcher, zastępca naczelnika wydziału inwestycji w mieście.

Wiceprezydent Łakomiec zapowiedział z kolei, że wkrótce podpisana zostanie umowa na zaprojektowanie tężni na osiedlu Stawki wraz z tak zwanym parkiem kieszonkowym.

– Będziemy osobno podpisywać umowę na zaprojektowanie tężni i osobno na wykonawstwo ze względu na szeroki zakres robót – podkreśla prezydent Łakomiec.

/mor/

 

Ważne wydarzenia