Siatkarskie emocje zdominują hale ostrowieckich szkół ponadpodstawowych

fot. archiwum szkoły

Dwa turnieje siatkarskie szkół ponadpodstawowych organizuje ostrowieckie starostwo. Najpierw bo już 11 marca na parkiet wyjdą chłopcy. Rywalizować będą w hali Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Zgłosiło się pięć zespołów. Gramy systemem każdy z każdym. Faworytem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. THM zajął w ubiegłym roku drugie miejsce i zobaczymy, czy uda im się powtórzyć taki sukces w tym roku – mówi Grzegorz Sołtykiewicz, współorganizator turnieju, który zakończą mecze finałowe rozegrane 14 marca

Początek trzydniowej rywalizacji dziewcząt zaplanowano na 19 marca. Do turnieju zgłosiło się 4 szkoły. Wszystkie mecze odbędą się w hali Liceum Ogólnokształcącego numer III im. Władysława Broniewskiego. Celem rozgrywek jest popularyzacja siatkówki oraz aktywności fizycznej wśród młodzieży.

– Teraz kładzie się duży nacisk na sport, kulturę fizyczną, zdrowie itd. Jak nie było przez dwa lata zawodów, to moim zdaniem ta młodzież się uwsteczniła. Co innego jest jest na lekcji, gdy grają osoby różniące się znacznie poziomem gry, a co innego, gdy podczas zawodów spotkają się ci najlepsi – mówi Grzegorz Sołtykiewicz.

Organizatorzy przewidzieli nagrody dla najlepszych zespołów, oraz specjalne wyróżnienia dla najlepszego zawodnika i zawodniczki.

/mor/

Ważne wydarzenia