Zwiedzanie domu kultury i koncert w niedzielę w Ćmielowie

„Z miłości do kultury” to tytuł koncertu, na który w niedzielę, 25 lutego zaprasza Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.
Budynek przeszedł termomodernizację i remont, będzie to więc okazja do sprawdzenia, jakie zmiany w nim zaszły.
– O godzinie 16 nastąpi zwiedzanie zmodernizowanego domu kultury. Czy to otwarcie? Trudno powiedzieć, bo dom cały czas funkcjonował. Remont utrudniał nam codzienną pracę, ale przez ten rok daliśmy radę – mówi Wioletta Rogala – Mazur, dyrektorka domu kultury.
Budynek już z zewnątrz wygląda inaczej, odnowiona została elewacja. W środku też zaszły zmiany.
– Można zauważyć, że nie ma blaszanych drzwi, które były szpecące. Zmieniło się nie tylko to. Już od wejścia są jasne, przestronne wnętrza. Jasne ściany, wszędzie jednakowe podłogi, płytki w tym samym kolorze. Najważniejsze dla nas, patrząc z finansowego punktu, to mniejsze rachunki za prąd i ogrzewanie. Już po dwóch miesiącach widzimy różnicę.
Po zwiedzaniu budynku, o godzinie 16.30 wystąpi lokalna wokalistka Maja Wójcicka. Gwiazdą popołudnia o godzinie 17 będzie zespół Alberto Amati, który śpiewać będzie piękne, przede wszystkim włoskie przeboje. Potem uczestnicy zostaną zaproszeni na słodki poczęstunek.
Wioletta Rogala – Mazur dodaje, że w maju planowany jest zakup nowego oświetlenia do sali widowiskowej. Na scenie zawisnąć mają też nowe kotary.
/sla/

Ważne wydarzenia