W Ostrowcu powstaje nowoczesny PSZOK

fot. Radio Ostrowiec

Do końca listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim ma powstać Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czyli PSZOK. Obiekt powstaje przy ulicy Samsonowicza, prace wykonuje firma ADMA, a jej prezes Marian Macias, zapewnia, że budowa idzie zgodnie z harmonogramem.

– W zakresie budowy jest 7 budynków i wszystkie już są w stanie surowym. Zaczęliśmy już robić kanalizację deszczową – mówił podczas dzisiejszej (czwartek, 22.02) konferencji prasowej prezes Marian Macias. Dodał, że najtrudniejszym elementem inwestycji jest wybór odpowiedniego sprzętu czyli ładowarki, koparko-ładowarki, pojemników, ponieważ – jak zaznacza – sprzęt musieli zamawiać poza województwem świętokrzyskim.
Inwestycja obejmuje budowę budynku administracyjno – biurowego z salą szkoleniowo – edukacyjnego, garażu, magazynu, boksów do magazynowania odpadów, altany edukacyjnej, rampy rozładunkowej i wagi samochodowej. Wykonawca zobowiązany jest także do między innymi utwardzenia terenu, ogrodzenia go i zainstalowania monitoringu.
Wiceprezydent miasta Artur Łakomiec podkreśla, że PSZOK będzie miejscem przyjaznym dla mieszkańców Ostrowca.

– Przede wszystkim stawiamy na to, aby edukować mieszkańców, w jaki sposób selekcjonować odpady, w jaki sposób można je wykorzystać, żeby ten obiekt zamknięty mógł prawidłowo funkcjonować – mówi Artur Łakomiec.

Obecnie funkcjonuje PSZOK przy Remondisie i zadania realizuje na mocy umowy z miastem na terenie placu po betoniarni. Po zakończeniu inwestycji obowiązki selektywnej zbiórki odpadów przejmie miasto. Punkt selektywnej zbiórki odpadów to miejsce, w którym można oddać różne rodzaje śmieci takie jak papier, szkło, plastik, stare urządzenia elektroniczne lub zużyte opony. Dzięki temu, odpady mogą być ponownie wykorzystane lub przetworzone na nowe produkty.

/mor/

Ważne wydarzenia