Piotr Capała z Komitetu TST – Twój Samorząd Teraz kandydatem na prezydenta Starachowic

Piotr Capała powalczy z Markiem Materkiem o urząd prezydenta Starachowic. Będzie reprezentował Komitet TST – Twój Samorząd Teraz. Kandydata na prezydenta oraz kandydatów na radnych miejskich i powiatowych zaprezentowano wczoraj  podczas konwencji wyborczej w starachowickim Hotelu Senator.

Poparcia Piotrowi Capale udzielili wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna i minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz.

– Zawsze popieram projekty, ludzi, którzy chcą dać siebie, swoją pracę na rzecz swoich mieszkańców. Takim człowiekiem jest Piotr Capała i naturalne jest, że ja go popieram – mówi Marzena Okła-Drewnowicz.

Piotr Capała to 35-letni adwokat, urodził się w Starachowicach, skończył studia we Wrocławiu, jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w powiecie starachowickim. Zaznacza, że swoje doświadczenie prawnicze będzie chciał wykorzystać jako gospodarz miasta.

– Chciałbym przełożyć to, czego się nauczyłem, będąc adwokatem. To jest kwestia misji, relacji z klientem, kwestia wsparcia, poczucia bezpieczeństwa, jakie adwokaci dają swoim klientom – i to chciałbym przełożyć teraz na mieszkańców gminy i otoczyć ich takim wsparciem. Chcielibyśmy zadbać o relacje miasta i powiatu z inwestorami, bo mam wrażenie, że mamy bardzo dużo niewykorzystanego w tym potencjału – mówi Piotr Capała.

TST – Twój Samorząd Teraz zaprezentował wczoraj także kandydatów na radnych. Komitet wystawi po cztery listy do obu rad. Liderką listy okręgu numer 2 do rady powiatu jest Kinga Sawicka z Platformy Obywatelskiej.

– Kandydaci do rady miasta i powiatu to społecznicy, którzy po raz pierwszy się pojawili, którzy chcą partycypować w decydowaniu o tym, co dzieje się w tych naszych małych lokalnych ojczyznach. Są też doświadczeni samorządowcy, ale są też nowe osoby, a wśród nich między innymi ja – mówi Kinga Sawicka, jedna z liderek TST – Twój Samorząd Teraz czyli koalicji, którą tworzą Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Polska 2050, Nowa Lewica i organizacje społeczne ze Starachowic, która do wyborów idzie w opozycji do rządzącego w mieście ruchu prezydenta Marka Materka.
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Na 21 kwietnia przewidziana jest druga tura.

/mor/

Ważne wydarzenia