Beata Kobiałka rozpoczyna walkę o fotel burmistrza Kunowa

fot. facebook KUNOWemu

Kandydatów na radnych Miasta i Gminy Kunów we wszystkich 15stu okręgach wyborczych wystawi w nadchodzących wyborach samorządowych Komitet Wyborczy Wyborców Beaty Kobiałki. Liderka stowarzyszenia KUNOWemu zaprezentowała ich w ostatnią sobotę podczas spotkania inauguracyjnego kampanię wyborczą.

– To osoby pełne energii, które chcą zaktywizować naszą gminę i sprawić by żyło się w niej lepiej – mówiła Beata Kobiałka. O mandat radnej z listy komitetu w okręgu nr 13 powalczy Renata Jabłońska z Nietuliska Dużego. Podkreśla, że najważniejszy w pracy każdego samorządu powinien być bezpośredni kontakt ze zwykłymi obywatelami.

– Bliski kontakt z mieszkańcami to podstawa pracy samorządu, aby wsłuchać się w głos mieszkańców, by sprawdzić czego tak naprawdę potrzebują – mówi Renata Jabłońska.

Kandydatem do Rady Miasta i Gminy Kunów w okręgu nr 6 będzie najmłodszy działacz stowarzyszenia KUNOWemu, 26-letni Patryk Zaleski.

– Nasza gmina jest bardzo nieatrakcyjna dla ludzi w moim wieku. Bardzo często rozmawiamy z Beatą Kobiałką o tym, jak młodych ludzi w Kunowie zatrzymać. Młodzi ludzie mogliby przychodzić do mnie jako radnego z pomysłami, a ja bym je przekazywał pani burmistrz, która w miarę możliwości realizowałaby je – mówi Patryk Zaleski.

O urząd burmistrza Kunowa – przypomnę – powalczy prezeska stowarzyszenia i liderka komitetu wyborczego Beata Kobiałka. Swój start w wyborach ogłosiła wcześniej, a podczas sobotniego wydarzenia zaprezentowała swój program wyborczy, który ma się opierać na trzech filarach – rozwijaniu przedsiębiorczości w gminie, polityce prozdrowotnej i infrastrukturalnej.

– Uwagę chciałabym zwrócić na sprawy infrastrukturalne, chciałabym budować to, co wynika z realnych potrzeb mieszkańców, ale też zadbać o to, co w tej chwili posiadamy. Szczególnie ważna jest dla mnie kwestia przedsiębiorców, którzy są siłą napędową gminy. Chciałabym, aby oni pozostali u nas, prowadzili i rozwijali działalność gospodarczą. Bardzo ważna jest dla mnie opieka zdrowotna. Chciałabym, aby była na wysokim poziomie, ponieważ z tych usług korzystają wszyscy mieszkańcy – mówi Beata Kobiałka.

Beata Kobiałka o urząd burmistrza Kunowa ubiegała się już w poprzednich wyborach, rywalizując – jak teraz – z Lechem Łodejem. Przed 5cioma laty zdobyła ponad 40 procent głosów mieszkańców.

/mor/

Ważne wydarzenia