Piotr Dasios kandydatem na prezydenta Ostrowca

Piotr Dasios będzie ubiegał się o urząd prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Ogłosił to podczas dzisiejszej  (12.02) konferencji prasowej w gronie działaczy Stowarzyszenia Perspektywa.

– Miasto potrzebuje zmian. Odbywamy już od kilku tygodni spotkania z mieszkańcami, którzy odczuwają potrzebę zmian, w każdej dziedzinie życia, ale też w radzie miasta i powiatu. Po tym kryzysie, w który nas wpędził prezydent Górczyński, to trzeba wyprowadzić to miasto na prostą, dać nadzieję mieszkańcom i na nowo zbudować zaufanie do samorządu i taka jest nasza rola teraz – mówi Piotr Dasios w rozmowie z Radiem Ostrowiec.

W inauguracji jego kampanii wyborczej uczestniczył Rafał Kasprzyk, poseł Polski 2050 i lider partii w regionie.

– Jest skutecznym menadżerem, jest skutecznym społecznikiem, zna od podszewki ruchy obywatelskie, stworzył w mieście ekipę zaangażowanych w jego życie osób. Dlatego jako Polska 2050 popieramy Piotra Dasiosa jako kandydata na urząd prezydenta miasta – mówi Rafał Kasprzyk

Podczas konferencji zaprezentowani zostali też kandydaci zarejestrowanego już Komitetu Wyborczego Perspektywa do rady miasta i powiatu ostrowieckiego. To między innymi Ewa Bednarska, prezeska stowarzyszenia Perspektywa, działaczka społeczna Elżbieta Mazur z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, przedsiębiorca Kamil Kwiatkowski, czy 19-letni Paweł Szczygieł, student I roku historii na UJ.

/mor/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia