Oddział okulistyki w ostrowieckim szpitalu ma nową siedzibę

Oddział okulistyki w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim zmienił lokalizację. Teraz, po remoncie mieści się na drugim piętrze Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego. Oddział posiada nowoczesną salę operacyjną, wyposażony jest w profesjonalny sprzęt diagnostyczny, a dla pacjentów przygotowano 14 łóżek.

– Oddział okulistyki praktycznie od momentu wybudowania szpitala ten oddział był remontowany i to były skandaliczne warunki. Mieliśmy tutaj w pawilonie wolną powierzchnię, w związku z tym zdecydowałem się o relokacji oddziału do tego budynku, co jednocześnie zabezpieczy oddziały zabiegowe na czas planowanych remontów na ten rok czyli oddziałów chirurgii, urologii i kardiologii – mówi dyrektor szpitala Dariusz Tumulec.
– Wyposażenie oddziału pozwala wykonywać nam zaawansowane zabiegi i cały czas staramy się podnosić standard leczenia – mówiła doktor okulistyki Ewelina Pióro-Dodot.

– Oprócz podstawowych zabiegów wykonujemy coraz więcej zabiegów zaćmy oraz jaskry i to nie tylko laserowo tak, jak to było do tej chwili. Jesteśmy 4 oddziałem okulistyki w województwie, który wykonuje te zabiegi – zaznaczała Ewelina Pióro-Dodot.

Przeniesienie okulistyki do ZOL to również udogodnienie dla personelu szpitala.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przenosin do tego budynku w związku z tym, że pomieszczenia, które w tej chwili mamy do dyspozycji są znacznie obszerniejsze i nowsze, także na pewno to będzie wygodniejsze dla pacjentów i personelu – mówiła na konferencji prasowej w piątek w szpitalu Monika Łucka, pielęgniarka koordynująca. Oddział okulistyki  przyjmować będzie pacjentów całą dobę.
/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia